Söyleşi – Melih Duygulu

2738

Halk Müziği Kurs Müdürlüğü nün düzenlediği söyleşinin konuğu Melih Duygulu.

Tarih : 12 Ocak 2020 Pazar
Saat : 14.00-15.00
Yer : Çapa Atatürk Ortaokulu

Melih Duygulu 1967 yılında İstanbul’da doğdu .İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünden mezun oldu. Lisans üstü eğitimini aynı üniversitede tamamladı.
1989-1991 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Müziği Topluluğu’nda bağlama sanatçısı olarak görev yaptı. 1990-1996 yılları arasında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda ve İzmit Belediye Konservatuarı’nda halk müziği ile ilgili dersler verdi.

1994 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak göreve başladı.MSUGS Fakültesi Devlet Konservatuarında Etnomüzikoloji ve Folklor Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinde de bulundu ve halen aynı bölümde dersler vermeye devam etmektedir .Anadolu ve Trakya’da yaptığı araştırma ve derlemelerde 1400 civarında halk ezgisi derlemiştir Yurt içinde ve yurt dışında etnomüzikoloji ile ilgili toplantılarda bildiriler sundu.

Hollanda, Almanya, Belçika ve Fransa’da ve bir çok ülkede Türk müziği ve Ortadoğu müziğine ilişkin konferanslar verdi .Yazdığı Kitaplar ; Gaziantep Türküleri ,Alevi -Bektaşi Müziğinde Deyişler , Türkiye’de Çingene Müziği , Türkiye’nin Halk Müziği Makamları ,Türk Halk Müziği Sözlüğü ‘dür .Ayrıca “Arşiv Serisi” adı altında topladığı çeşitli müzik türlerini içeren yirmiden fazla yayımlanmış CD/Kitap çalışması bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!