Nostalji Grubu

Derneğimize geçmişte hizmet etmiş olan bizler, 2003 yılında Halk Oyunları Grup Başkanlığı’nın bünyesinde çalışmalarımıza yeniden başladık. Amacımız eski günleri anmak, gençliğimizi hatırlamak ve gençlere örnek olarak, insanın içine işlemiş olduğu folklor aşkının kaybolmayacağını göstermekti. Böylece oluşan grubumuza “FOLKLOR KURUMU NOSTALJİ GRUBU”  ismi layık görüldü.

Geçen 12 yıl boyunca kadromuz gelişerek, derneğimiz ve diğer kuruluşların gösteri taleplerini karşılar olduk. Son olarak da Mart ayında derneğimizin 50. Yıl kutlamaları çerçevesinde yaptığımız 3 saatlik bir gösteri gerçekleştirdik.

Nostalji Başkanlığımız altmış yaş üstü halk oyunları elemanlarından oluşur. Derneğimize geçmişte hizmet etmiş üyelerimizden oluşan, Folklor Kurumunun bizlere kazandırdığı halk bilimi sevgisini ve uygulamalarını yaşatmak ve arkadaşlık bağlarını pekiştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda Nostalji Başkanlığı; genç nesillere örnek olmak, duygu ve düşüncelerimizi aktarabilmek, geçmişte derneğimizde oynanmış yöre oyunlarını otantik şekliyle oynamak, yaşatmak, amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.