Hasret Bitti

Folklor Kurumu Derneğimiz; İki yıllık zorunlu salgın molasının ardından, 12 Haziran 2022 akşamı Cemal Reşit Rey konser salonunda kültür ve sanatseverler ile yeniden kucaklaştı.

450

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de sürüp giden belirsizliklere ve yaşanan pek çok üzüntülere rağmen, normalleşme sürecini fırsata dönüştüren Folklor Kurumu Derneğimiz; Tüm eğitmenleriyle, eski yeni tüm elemanlarıyla, tüm ilgili müdürlükleriyle, tüm kültürel ve sanatsal üretimleri ile hedefe kilitlendi ve sadece 28 gün gibi gerçekten çok kısa bir hazırlık sürecinin ardından sergilenen harika bir performansla, konuklarımıza eşsiz bir gece sundu.

Gecemize ve yarım yüzyılı aşkın başarımıza gölge düşürmek için yapılan tüm suiniyetli çabaları, 58 yıllık özgüven ve strateji ile etkisiz kılmayı başaran Folklor Kurumu; niteliklerine eklediği niceliklerle, sahip olduğu öz değerini bir kez daha ispat etti.

Davetimize gösterilen ilgi yoğunluğu fevkaladeydi. Eski, yeni tüm üyelerimizin yılları ve yolları arkalarında bırakıp birlikte olmaya koşmaları, hasretle birbirleriyle kucaklaşmaları,  yeniden gençlik çağlarının coşkusunu yaşamaları…  Her şey görülmeğe değerdi.

Zamanlama ve çeşitli engellemeler dikkate alındığında, sadece “mucize” ile açıklanması mümkün olan bu gecede;

Kültürümüzü, Folklorumuzu ve Kurumumuzu en iyi şekilde temsil etmek ve yaşatabilmek üzere akıtılan her bir damla ter için yüzlerce kez teşekkür ediyoruz.


Dönemde görüşmek üzere.
Basın Yayın Müdürlüğü
Serap Gürsoy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!