Misafirlerimizi Ağırladık

633
Folklor Kurumumuz 17-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte Kentinde gerçekleştirilen ve Türk Dünyasını bir araya getiren önemli bir organizasyonun konuğu oldu.
Bu projenin ev sahibi olan Macaristan heyeti bu defa çeşitli kültürel inceleme çalışmaları yapmak üzere Türkiye’ye geldi ve öncelikle Türk Folklor Kurumumuzun konuğu oldular.
Lokalimizi ziyaret eden ve Kostüm, Derleme araştırma, Uygulamalı el sanatları gibi bölümlerimiz hakkında bilgiler alan konuklarımıza daha sonra “NİDA BAĞLAMA DÖRTLÜSÜ” Gurubunun, Macar asıllı ünlü besteci ve müzik araştırmacısı BELA BARTOK’un ülkemizde yapmış olduğu derleme çalışmalarının anısına izafeten kendileri için hazırladığı çok keyifli bir konser sunuldu.
Konser sonrasında yabancı konuklarımız onuruna Kumkapı’da bir restoranda sınırlı katılımlı bir yemek daveti verildi.
Türk Folklor Kurumu Derneğimizin geleneksel Türk misafirperverliğinin en güzel en içten örneklerini sergiledikleri bu gecenin, uzun bir süre konuklarımızın belleklerinde yer alacağına inanıyoruz.
Bu etkinliğimize gönüllü olarak katılan “Nida Bağlama Dörtlüsü”nün değerli hocalarına, bölümlerinin tanıtımını yapan Seksiyon Müdürlüklerimize, gün ve gece boyunca güler yüzü ile bıkmadan tercümelerimizi yapan Dış İlişkiler Müdürümüz Sayın Sebla Çınar Pelvan’a, gün ve gece boyunca her müşkülümüzü güler yüzüyle çözmek için çabalayan değerli ve çok başarılı Talha kardeşimize, Lokale teşrifleriyle günümüzü onurlandıran tüm üye ve dostlarımıza, Planlama Organizasyon Müdürlüğümüze, Sosyal İlişkiler Müdürlüğümüze ve Konuklarımızın ağırlanmasında emeği geçen herkese, Ve elbette son derece şık ve eksiksiz yemeğimizin kotarılmasını finanse eden 25. Dönem üyemiz Sayın Tuncay Aygün arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz.
Hep birlikte daha nice başarılı organizasyonlara.
Serap Gürsoy
Basın Yayın Müdürlüğü