Halk Bilim Dergisi

461

Folklor Kurumu Derneğimizin süreli yayın organı olan “FOLKLOR” Halkbilim Dergimizin 88.-89. birleşik sayısı basıldı.
Bugün itibariyle Basın İlan Kurumu ve Basın Savcılığı yazışma ve dergi teslim işleri de tamamlandı.
Yazıların temini, seçimi, dergiye uygun hale getirilmek üzere düzenlenmesi, sıralarının belirlenmesi, uzatmalar, kısaltmalar, yeniden yazmalar, resim kalitelerinin belirlenmesi, sayfaların yerleştirilmesi, kapak çalışmaları, yönetsel onaylar, reklamların temini, matbaa teklifleri, pazarlıklar, anlaşmalar, vazgeçmeler, yeni arayışlar, dergi giderlerinin sağlanması, artan maliyetler, piyasada kâğıt sıkıntısı, zaman zaman yükselen sesler, ya da uzun süren suskunluklar, vs. her şey bugün içindi ve dergiyi elimize aldığımız anda unutuldu gitti.
Şimdi sırada dağıtımlar var.
Ve sonrasında belki de işin en önemli kısmına sıra gelecek. Yani dergimiz sizlerle buluştuktan sonra, sizlerden gelecek olan geri dönüşlere…
İşte bu uzun soluklu koşuşturmanın sonucunda, siz kıymetli okurlarımız ve halkbilim gönüllülerimizin beğenilerine layık bir dergi sunmuşuzdur, umarım.
Yayın Kurulumuzun birbirinden kıymetli üyeleri, yazar kadromuz ve Basın Yayın Müdürlüğümüzün müdür ve tüm yardımcıları olarak bizler, büyük bir sevgi ile çalıştık.
Hepsine huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ayrıca ve özellikle Dergimizin bu sayısının basılabilmesi için bir bağış kampanyasına önayak olan Sayın Mehmet Yalçın Hocamıza ve kampanyamıza çığ gibi bağış gönderen yüce gönüllü üyelerimize de teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu anlamda “88-89 Hüseyin Görür’e Özel” sayımız sizlerin eseridir.
Dileriz ki sizler de dergimizi iyi günlerde sağlıkla ve sevgiyle okursunuz.
Saygılarımla
Basın Yayın Müdürlüğü Adına
Serap Gürsoy