58. dönem mezuniyeti

207
Bugün, Folklor Kurumumuzun Halk Müziği seksiyonunda bir öğretim dönemi daha sonlandı. Ögrencilerimiz mezuniyet belgelerini aldılar…
58 dönem öğretimi boyunca, bilgi ve becerileri ile kursiyerlerimizi bugüne taşıyan tüm eğitmenlerimize, Halk Müziği Kurs Müdürlüğümüze ve bu gecenin düzenlenmesinde ve sunulmasında emeği bulunan herkese tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.
Halk kültürünün tüm alanlarında olduğu gibi, halk müziği konusunda da Folklor Kurumunu tercih eden kursiyerlerimiz, bizimle olmanın farkını dün akşam hep birlikte yaşadılar.
Hepsini gönülden kutluyor, bu anlamlı başlangıcın, ömür boyu bu çatı altında ve öncüllerinin yolunda hep birlikte sürmesini diliyorum…
Diliyorum çünkü;
Folklor Kurumunda halk müziği mezuniyet sertifikası demek; Sadi Yaver Ataman demektir, Nida Tüfekçi demektir, Yücel Paşmakçı, Mustafa Hisarlı, Mehmet Özbek, Abdi Tural ve daha niceleri demektir…
Ancak, sadece bilgisiyle değil, duruşuyla, vakarıyla, saygı ve saygınlığıyla, tevazularıyla, onların ardılı olmayı ve ancak ondan sonra ustalaşarak bu geleneğin bir parçası olmayı göze alabilmektir.
Folklor Kurumu bünyesinde, kurulduğu 1960’lı yıllarda halkmüziği tarihimizin tartışmasız en büyük ustalarının tedrisiyle başlayan bu yolculuk, bugün onlardan feyz alan 2. hatta 3. Kuşak eğitmenlerle mütevazı bir biçimde yoluna devam etmektedir.
Değerli Kursiyerlerimiz,
Almış olduğunuz bu değerli belgelerle, bahsetmeye çalıştığım bu yolda bugün itibariyle bizlerle yürümeye hak kazanmış bulunuyorsunuz.
Aramıza hoşgeldiniz…
Not; Gecemizde fotograf ve video çekerek tarafıma ileten Sayın İlhan Topaloğlu’na ve Sayın Cihan Alpago’ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Serap Gürsoy
Basın Yayın Md.