Ben Anadolu’yum

163
Folklor Kurumumuz; dün akşam Cemal Reşit Rey Kültür Merkezinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı tarafından tertiplenen çok anlamlı çok özel bir sahne gösterisinin paydaşı oldu.
İst. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun kısa bir süre için de olsa geceye katılması ve açılış konuşmasını gerçekleştirmesi büyük bir nezaketti. Yine değerli sanatçılarımızdan Sayın Nejla Akben’i seyirciler arasında bulunması da büyük bir incelikti.
Bu gecede, Gösterinin afişinde yazılı olduğu üzere; İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü’ne bağlı huzurevleri sakinleri, eğitmenleri nezaretinde sevgi, şefkat ve uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkardıkları canlı sahne performansıyla gerçekten de yıldızlaştılar.
Folklor Kurumumuz Kars, Zeybek, Mistik dans gösterileri ile ve yanı sıra Ritim Grubu ile izleyicilerin coşturdu ve büyük beğeni topladı. Gösteri sonrası tanışma fırsatı bulduğum Sağlık Daire Başkanı Sayın Önder Yüksel Eryiğit’in Kurumumuzu öven iltifatları ve geleceğe dair ortak proje düşünceleri son derece onur vericiydi.
Öncelikle gecenin mimarı sevgili arkadaşımız, Silifke Yöre Eğitmenimiz Sayın Murat Uçtu’yu ve böylesine güzel bir gecenin kotarılmasında rolü bulunan tüm arkadaşlarımızı kutluyoruz.
Serap Gürsoy
Basın Yayın Md.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!